Peru Huabal Kahve Çekirdeği - 250gr.

PG-0046

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Peru'nun Huabal, Cajamarca bölgesinde yer alan küçük ölçekli üreticiler tarafından işlenmiş kahve çekirdekleri.


0.00
Tükendi
Stoğa gelince haber ver
Ürün Detayı
Ürün Detayı

Peru Huabal Kahve Çekirdeği - 250 gr.

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Peru'nun Huabal, Cajamarca bölgesinde yer alan küçük ölçekli üreticiler tarafından işlenmiş kahve çekirdekleri.

Damak tadınıza uygun şekilde size özel kavrulmuş, öğütülmemiş taze kahve çekirdekleri Rafine Espresso Bar'da sizi bekliyor.

Kahve Özellikleri

 • Kahve çekirdekleri Huabal, Cajamarca bölgesinde yer alan küçük ölçekli çiftliklerde işlenmiştir.
 • Çiftliklerde yer alan Caturra, Bourbon ve Typicacinsi ağaçlardan hasat edilmiştir.
 • Rakım: 1700 - 1900 metre.
 • İşleme: Yıkanmış

Tat Notları

 • Tatlı, mayhoş meyve asiditesi
 • Siyah yabanmersini
 • Şiyah Çikolata


Paket Gramajı

 • Net 250 gr.
Peru Huabal

Peru iklimsel ve coğrafik koşullar göz önüne alındığında nitelikli, hatta birinci sınıf kahve yetşitirmede gerekli koşulları sunabilmektedir.  Bitkinin yetiştiği bölgelerin ağırlıklı olarak 1700 metrelik rakımda yer alması yanı sıra Bourbon, Typica ve Caturra gibi önemli türlerin yetişmesi de bölgenin avantajıdır. Bölgede kahveye gereken önem verilse de mevcut örgütlenme benzer yapıdaki büyük üreticilerin yer aldığı Kolombiya, Kosta Rika gibi bölgelere nazaran daha geridedir. Gerekli alt yapının sağlanabilmesi durumunda Peru yakın zamanda sektörde hakettiği yere gelecektir.

Bu sorunların hiçbiri Peru’da kahve yetiştiriciliğinin cazibesini gölgeleyememiş ve 2017 yılında ilk kez Peru Cup of Excellence yarışması düzenlenmiştir. Yıllarca bölgede doğrudan çalışmalar yürüten Cafe Imports’un doğru üreticileri keşfetmiş ve bölgedeki gelişime katkıda bulunmuştur.

Cafe Imports bu canlı ve tutkulu ortamın da teşvikiyle Bölgesel Seçim projesini Peru’nun kuzey kısmındaki mikrobölgeleri de kapsayacak şekilde genişletmiştir. 85-87 puan arasında alan kahveler Bölgesel Seçim kategorisinde değerlendirilirken, 87+ alan kahveler ise Peru’nun tüm potansiyelini ortaya koyacak biçimde Üretici Mikrolotları adı altında sınıflandırılmaktadır. Peru’nun izleyen yıllarda Nitelikli Kahve dünyasında önemli bir oyuncu olacağını söylemek uygun bir öngörü olacaktır..


Ürün hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ürün Kargo & İade Şartları
Ürün Kargo & İade Şartları

Teslimat Süreci

Kahve siparişleriniz İstanbul bölgesinde 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir. İstanbul dışına vermiş olduğunuz siparişleriniz 1-5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. (Bu süreç stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.)

Kargo Ücreti

Siparişleriniz anlaşmalı kargo firmamızın tarifesi üzerinden faturanıza yansıtılmaktadır.

İade Koşulları
 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp siparişinizi kontrol ediniz.Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik gördüğünüz anda bizimle derhal irtibata geçiniz.
 • İade durumu bizim tarafımızdan kaynaklanan sorunlarda geçerlidir. Aksi durumda iade kabul edilmemektedir. İade şartları uyduğu takdirde iade süresi 3 iş gününde gerçekleştirilmelidir.
 • İadelerde kargo ücretini alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
 • İade edilecek ürünlerin fatura ibrazı zorunludur.
 • Tarafımıza ulaştırılan ve iade şartlarına uygun olan ürünlerin ödeme iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır. İade ücretinin hesabınıza geçiş süresi çalıştığınız bankanın insiyatifindedir.
Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Ürün Değerlendirmeleri
Peru Huabal Kahve Çekirdeği - 250gr. için kullanıcı değerlendirmeleri
İlk Değerlendiren Sen Ol
Değerlendirme yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir
__TOTAL_RATE_AVG__
5
__FIVE_RATING_COUNT__ oy
4
__FOUR_RATING_COUNT__ oy
3
__THREE_RATING_COUNT__ oy
2
__TWO_RATING_COUNT__ oy
1
__ONE_RATING_COUNT__ oy
  __IMAGED_COMMENT_BADGES__
Resimli değerlendirmeler (__RECORD_WITH_IMAGE_COUNT__)
Tüm değerlendirmeler (__RECORD_ALL_COUNT__)
__COMMENT_RATING__
__COMMENT_DATE__
__CUSTOMER_NAME__
 • __COMMENT_THUMBNAIL_IMG__
__COMMENT_TEXT__
Değerlendirme faydalı oldu mu?
Daha Fazla Yükle (Yükleniyor)