Kosta Rika San Francisco Kahve Çekirdeği - 250gr.

PG-0061

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Kosta Rika'nın Tarrazu bölgesinde yer alan San Francisco çiftliği tarafından işlenmiş kahve çekirdekleri.


0.00
Tükendi
Stoğa gelince haber ver
Ürün Detayı
Ürün Detayı

Kosta Rika San Francisco Kahve Çekirdeği - 250 gr.

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Kosta Rika'nın Tarrazu bölgesinde yer alan San Francisco çiftliği tarafından işlenmiş kahve çekirdekleri.

Damak tadınıza uygun şekilde size özel kavrulmuş, öğütülmemiş taze kahve çekirdekleri Rafine Espresso Bar'da sizi bekliyor.

Kahve Özellikleri

 • Kahve çekirdekleri Tarrazu bölgesinde Leon Cortes şehrine yakın bir konumda yer alan San Francisco çiftliğinde işlenmiştir.
 • Bölgede yer alan Caturra ve Catuai ağaçlarından hasat edilmiştir.
 • Rakım: 1800 metre.
 • İşleme: Doğal İşlenmiş

Tat Notları

 • Şeftali
 • Sütlü Çikolata
 • Canlı asidite
 • kremamsı

Paket Gramajı

 • Net 250 gr.
Kosta Rika San Francisco

1990 yılında, Emilio Jimenez Castro'ya babasından 6 hektarlık bir arazi kalmıştır. Arazi o dönemde sığır yetiştiriciliğinde kullanılmaktaydı. Ancak Emilio bu alanı kahve ağacı yetiştirmek içiin değerlendirmek istedi. Bölgeyi 7 hektar daha genişleterek San Francisco çiftliğini kurmuştur. Arazide kahve yanı sıra avokado, limon ve farklı pek çok meyve de yetiştirilmektedir. San Francisco'da yetiştirilen kahve çekirdekleri ASOPROAAA (Association of Agricultural Producers of Acosta and Asseri).

ASOPROAAA Eylül 1998 'de Mİtch kasırgasının bölgedeki yıkımının ardından kurulmuştur. Kuruluş bünyesinde; Acosta, Jorco ve Palmical bölgesinde kahve ve limon üretimi ile sığır yetiştiriciliği yapan 1.100 aileden fazlasını barındırmaktadır. ASOPROAAA bünyesindeki ailelere finansal ve teknik destek sunarak, gelişimlerine katkıda sağlamak adına çalışmaktadır. 

ASOPROAAA programı dahilinde sınırlı kaynak ile 2000 üzerinde ev kurularak insanların Mitch kasırgasının yaralarını sarmaları hedeflenmiştir. Zaman içerisinde programa üye olan kahve yetiştiricilerinden pek çoğu lotları ile içlerinde Cup of Excellence yarışma derecesi de dahil olmak üzere bir çok kalite ödülüne layık görülmüştür.

Cupping notu 87.5 olarak verilen bu özel çekirdek, barındırdığı temiz ve net tat notları ile özel bir yere sahip.


Ürün hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ürün Kargo & İade Şartları
Ürün Kargo & İade Şartları

Teslimat Süreci

Kahve siparişleriniz İstanbul bölgesinde 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir. İstanbul dışına vermiş olduğunuz siparişleriniz 1-5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. (Bu süreç stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.)

Kargo Ücreti

Siparişleriniz anlaşmalı kargo firmamızın tarifesi üzerinden faturanıza yansıtılmaktadır.

İade Koşulları
 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp siparişinizi kontrol ediniz.Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik gördüğünüz anda bizimle derhal irtibata geçiniz.
 • İade durumu bizim tarafımızdan kaynaklanan sorunlarda geçerlidir. Aksi durumda iade kabul edilmemektedir. İade şartları uyduğu takdirde iade süresi 3 iş gününde gerçekleştirilmelidir.
 • İadelerde kargo ücretini alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
 • İade edilecek ürünlerin fatura ibrazı zorunludur.
 • Tarafımıza ulaştırılan ve iade şartlarına uygun olan ürünlerin ödeme iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır. İade ücretinin hesabınıza geçiş süresi çalıştığınız bankanın insiyatifindedir.
Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Ürün Değerlendirmeleri
Kosta Rika San Francisco Kahve Çekirdeği - 250gr. için kullanıcı değerlendirmeleri
İlk Değerlendiren Sen Ol
Değerlendirme yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir
__TOTAL_RATE_AVG__
5
__FIVE_RATING_COUNT__ oy
4
__FOUR_RATING_COUNT__ oy
3
__THREE_RATING_COUNT__ oy
2
__TWO_RATING_COUNT__ oy
1
__ONE_RATING_COUNT__ oy
  __IMAGED_COMMENT_BADGES__
Resimli değerlendirmeler (__RECORD_WITH_IMAGE_COUNT__)
Tüm değerlendirmeler (__RECORD_ALL_COUNT__)
__COMMENT_RATING__
__COMMENT_DATE__
__CUSTOMER_NAME__
 • __COMMENT_THUMBNAIL_IMG__
__COMMENT_TEXT__
Değerlendirme faydalı oldu mu?
Daha Fazla Yükle (Yükleniyor)