Kenya AB Karindundu Kahve Çekirdeği - 250gr.

PG-0064

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Kenya'nın Karatina köyüne yakın Karindundu kahve tesisi tarafından işlenmiş kahve çekirdekleri. 


0.00
Tükendi
Stoğa gelince haber ver
Ürün Detayı
Ürün Detayı

Kenya AB Karindundu Kahve Çekirdeği - 250 gr.

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Kenya'nın Karatina köyüne yakın Karindundu kahve tesisi tarafından işlenmiş kahve çekirdekleri.

Damak tadınıza uygun şekilde size özel kavrulmuş, öğütülmemiş taze kahve çekirdekleri Rafine Espresso Bar'da sizi bekliyor.

Kahve Özellikleri

 • Kahve çekirdekleri Karatina köyüne yakın Karindundu kahve tesisinde işlenmiştir.
 • Bölgede yer alan AB sınıfındaki  SL-28, Ruiru 11 ve SL-28 kökenli ağaçlardan hasat edilmiştir.
 • Rakım: 1850 metre.
 • İşleme: Yıkanmış ve güneşte kurutulmuş

Tat Notları

 • Ravent
 • Portakal
 • Zencefil
 • Kremamsı gövde

Paket Gramajı

 • Net 250 gr.
Kenya AB Karindundu

Karindundu; Barichu Kooperatifi'ne bağlı dört üretim (yıkama) tesisinden biri. Diğer üçü, Gatomboya, Gaturri ve Karatina. Son yıllarda tüm bu işletmeler nitelikli kahve yaklaşımı ile birlikte tanınır hale geldiler. Üretim miktarları da oldukça yüksek. Barichu Kooperatifi yakın zamanda, merkez ofisine yakın noktada açtığı kahve dükkanı ile yerel halkın bu bölgede yetişen özel lezzetleri deneme imkanını sunyor. A

Karindundu,  Nyeri bölgesinde yer alan Karatina köyü sınırında ve Kenya dağı eteklerindeki 1850 metrelik bir rakımda güzel bir yetiştirme alanı sunuyor.Sönmüş volkan kalıntılarının sunduğu derin ve zengin toprak yapısı ile yüksek kalitede çekirdek üretimi imkanı sağlıyor. Karindundu üretim tesisi yaklaşık 1000 üyesine hizmet vermekte. Bunları genelde SL28 ve Ruiru 11 türünde yetiştirme yapan çiflikler oluşturmakta. 

Karindudu tesisi, Kenya'da genel olarak kullanılan klasik yöntemler ile yıkama işlemlerini gerçekleştirmekte. Yerel halk Ekim - Ocak arası dönemde olgunlaşan meyveleri toplayarak para kazanırlar. Diskli küspe makineleri ile ezilen meyveler, yıkama işlemi ile hem mukoza yapısından arındırılır hem de yoğunluklarına göre kalite sınıflarına ayrıştırılır. Yoğunluğa göre P1 (en iyi), P2 ve P3 kalite sınıflarına ayrılır.Bunun ardından 24 saat boyunca soğuk su tanklarında bekletilen çekirdekler, Kenya'ya has asidite ve aromaların oluşması amacıyla fermantasyon sürecine girer.

Bu işlem ardından parşömenler ince bir kumaş üzerinde 11 - 14 gün arasında güneş altında kurumaya bırakılırlar. Takip eden süreçte dinlendirilen ürün bir değirmen tesisinde parşömenden ayrıştırılır. Hemen arkasından defect olarak tanımlanan hatalı çekirdekler ayıklama yöntemi ile temizlenir. Boyutlarına göre AA, AB, PB vb. isimlere ayrılarak grain-pro çuvallara paketlemesi yapılır ve ihracata hazır hale gelirler. 


Ürün hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ürün Kargo & İade Şartları
Ürün Kargo & İade Şartları

Teslimat Süreci

Kahve siparişleriniz İstanbul bölgesinde 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir. İstanbul dışına vermiş olduğunuz siparişleriniz 1-5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. (Bu süreç stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.)

Kargo Ücreti

Siparişleriniz anlaşmalı kargo firmamızın tarifesi üzerinden faturanıza yansıtılmaktadır.

İade Koşulları
 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp siparişinizi kontrol ediniz.Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik gördüğünüz anda bizimle derhal irtibata geçiniz.
 • İade durumu bizim tarafımızdan kaynaklanan sorunlarda geçerlidir. Aksi durumda iade kabul edilmemektedir. İade şartları uyduğu takdirde iade süresi 3 iş gününde gerçekleştirilmelidir.
 • İadelerde kargo ücretini alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
 • İade edilecek ürünlerin fatura ibrazı zorunludur.
 • Tarafımıza ulaştırılan ve iade şartlarına uygun olan ürünlerin ödeme iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır. İade ücretinin hesabınıza geçiş süresi çalıştığınız bankanın insiyatifindedir.
Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Ürün Değerlendirmeleri
Kenya AB Karindundu Kahve Çekirdeği - 250gr. için kullanıcı değerlendirmeleri
İlk Değerlendiren Sen Ol
Değerlendirme yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir
__TOTAL_RATE_AVG__
5
__FIVE_RATING_COUNT__ oy
4
__FOUR_RATING_COUNT__ oy
3
__THREE_RATING_COUNT__ oy
2
__TWO_RATING_COUNT__ oy
1
__ONE_RATING_COUNT__ oy
  __IMAGED_COMMENT_BADGES__
Resimli değerlendirmeler (__RECORD_WITH_IMAGE_COUNT__)
Tüm değerlendirmeler (__RECORD_ALL_COUNT__)
__COMMENT_RATING__
__COMMENT_DATE__
__CUSTOMER_NAME__
 • __COMMENT_THUMBNAIL_IMG__
__COMMENT_TEXT__
Değerlendirme faydalı oldu mu?
Daha Fazla Yükle (Yükleniyor)