• Guatemala Finca Silvestre Kahve Çekirdeği - 250gr.
Guatemala Finca Silvestre Kahve Çekirdeği - 250gr.
-%14

Guatemala Finca Silvestre Kahve Çekirdeği - 250gr.

34,50 TL
Tükendi.


Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Guatemala'nın Huehuetenango bölgesinde yer alan El Pajal, San Antonio Huista şehrindeki Finca Silvestre çiftiliğinde işlenmiş kahve çekirdekleri.

Guatemala Finca Silvestre Kahve Çekirdeği - 250 gr.

Ev ya da iş yerinizde
keyifle içebileceğiniz Guatemala'nın Huehuetenango bölgesinde yer alan El Pajal, San Antonio Huista şehrindeki Finca Silvestre çiftiliğinde işlenmiş kahve çekirdekleri.Damak
tadınıza uygun şekilde size özel kavrulmuş, öğütülmemiş taze kahve çekirdekleri
Rafine Espresso Bar'da sizi bekliyor.Kahve Özellikleri
 • Kahve
  çekirdekleri Huehuetenango bölgesinde yer alan Finca Silvestre çiftliğinde işlenmiştir.

 • Çiftlikte yer alan Bourbon, Caturra ve Catuai ağaçlarından hasat edilmiştir.

 • Rakım: 1600 metre.

 • İşleme: YıkanmışTat Notları
 • Çilek

 • Parlak asidite

 • Kayısı / ŞeftaliPaket
Gramajı
 • Net
  250 gr.

Silvestre Çiftliği

Çiftlik sahibi Candelaria Silvestre, yaklaşık olarak 10 yıl önce aillesinin vefatı ile birlikte kardeşi ile kendisine kalan bu topraklarda kahve yetiştirmeye karar vermişler. Gelirlerini arttırmak için komşu çiftliklerde de çalışan ikili, bu süreçte arazilerini büyütmüşer. 

Şu anda 16 hektarlık bir alanı kapsayan çiftliğin yıllık üretimi 4300 kg civarındadır. Çfitliğin 1600 - 1800 metre yükseklikte bulunması ve sıcaklığın yıllık ortalamasının 12-18 derece arasında seyretmesiden dolayı kahvelerin olgunlaşma süreci oldukça uzundur. Yıkama işlemi sırasında da bölgedeki doğal kaynak suları kullanılır. Toprak yapısı da kahvenin karakteristik özellikerlinin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Elle toplanan kahveler yine geleneksel yöntemler ile posasından ayrılır ve 38 saat boyunca tanklarda fermente edilir. Yıkama işlemi ardından yaklaşık olarak 10 gün boyunca teraslar üzerinde kurutulur Bu lotun yalnızca 14 çuval olarak üretilmiş olması ne kadar özel bir ürün olduğunu ortaya koymaktadır.

Toprak yapısı ve yükseklik avantaj sağlasa da fermantasyon süreci ve kurutma aşamaları halen belli zorluklar içerdiğinden üreticileri kısıtlamaktadır. Soğuk hava koşulları her iki süreci de yavaşlatmaktadır. Bu ürünün bir başka özelliği yalnızca kadınlar tarafından yetiştirilmiş olmasıdır. 

Huehuetenango, Guatemala'da yer alan volkanik olmayan 3 bölgeden biri ancak içlerinde en yüksek rakıma sahip olan ve en faza yağış alanıdır. Meksika sınırına yakın La Bolsa sıradağları arasında yer alır ve sıcaklık sabit olmasına rağmen oldukça serin bir bölgedir. Esen sıcak rüzgarlar don olaylarına karşı bölgeyi korurken 2000 m. yüksekliğe kadar kahve yetiştirilmesine imkan sağlar. Bölgede yer alan ırmak ve nehirler kolaylıkla oluşturulan yıkama istasyonları ile üretimi destekler.


Ürün hakkında
detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Teslimat Süreci

Kahve siparişleriniz İstanbul bölgesinde 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir. İstanbul dışına vermiş olduğunuz siparişleriniz 1-5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. (Bu süreç stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.)

Kargo Ücreti

Siparişleriniz anlaşmalı kargo firmamızın tarifesi üzerinden faturanıza yansıtılmaktadır.

İade Koşulları
 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp siparişinizi kontrol ediniz.Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik gördüğünüz anda bizimle derhal irtibata geçiniz.
 • İade durumu bizim tarafımızdan kaynaklanan sorunlarda geçerlidir. Aksi durumda iade kabul edilmemektedir. İade şartları uyduğu takdirde iade süresi 3 iş gününde gerçekleştirilmelidir.
 • İadelerde kargo ücretini alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
 • İade edilecek ürünlerin fatura ibrazı zorunludur.
 • Tarafımıza ulaştırılan ve iade şartlarına uygun olan ürünlerin ödeme iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır. İade ücretinin hesabınıza geçiş süresi çalıştığınız bankanın insiyatifindedir.
Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.