Etiyopya Kayon Mountain Kahve Çekirdeği - 250gr.

PG-0060

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Etiyopya'nın Guji bölgesinde yer alan Oromia'da toplanan kahve çekirdekleri. 


0.00
Tükendi
Stoğa gelince haber ver
Ürün Detayı
Ürün Detayı

Etiyopya Kayon Mountain Kahve Çekirdeği - 250 gr.

Ev ya da iş yerinizde keyifle içebileceğiniz Etiyopya'nın Guji bölgesinde yer alan Oromia'da toplanan kahve çekirdekleri.

Damak tadınıza uygun şekilde size özel kavrulmuş, öğütülmemiş taze kahve çekirdekleri Rafine Espresso Bar'da sizi bekliyor.

Kahve Özellikleri

 • Kahve çekirdekleri Guji bölgesinde yer alan Kayon Mountain kahve tesisi arafından işlenmiştir.
 • Bölgede yer alan Heirloom ağaçlarından hasat edilmiştir.
 • Rakım: 1900 - 2100 metre.
 • İşleme: Yıkanmış

Tat Notları

 • Yabanmersini
 • Çiçeksi (lavanta)
 • Kayısı reçeli
 • Papaya

Paket Gramajı

 • Net 250 gr.
Etiyopya Kayon Mountain

2012 yılında kurulan Kayon Mountain çiftliği sosyal ve çevre bilinci odaklı bir yaklaşımla yüksek kalite kahve çekirdeği üretimi amaçlayarak kurulmuştur. The Kayon Mountain Coffee Farm was established in 2012 with the aim of producing top quality coffee in a socially and environmentally Etiyopya'nın güneyinde yer alan çiftlik Guji'ye bağlı Oromia bölgesindedir. Addis Ababa şehir merkezine yaklaşık 520 km uzaklıktaki Guji'de yer alan tarlanın sahibi Ato Esmael ve ailesidir. 

Guji, son dönemde bölgede yetişen farklı tat profillerindeki güzel nitelikli çekirdekleri ile Etiyopya'dan ihraç edilen ürünler arasında öne çıkmaktadır. Daha önce Sidama bölgesinin popülerliği şimdilerde bu bölgeye kaymıştır. Tat profilleri birbirine yakın olmasına rağmen Guji'nin son dönemde daha özel lezzetler sunduğu genel olarak kabul edilmektedir.

240 hektarlık üretim alanına Heirloom cinsi ekim yapılmıştır. Doğal bir orman gölgesinde yer alan bölge zemini doğal gübreli killi toprak yapısı ile üretime oldukça uygundur. Hayvansal gübre ile tamamen organik bir üretim gerçekleştirilmektedir. Hasat Ekim ayndan Şubat ayına kadar bölgedeki yerliler tarafından yapılmaktadır. Çekirdeklerin bir kısmı yıkanıp, fermantasyon sürecine sokulduktan sora kurutulurken; kalan az bir kısmı da yüksek kalite doğal işleme sürecine alınmaktadır.

Kayon'daki doğal işleme süreci; titiz toplama süreci ardından elle ayıklama ile kuruma aşamasını içermektedir. 14 - 28 gün arası gerçekleşen kuruma sürecinde kahveler toz ve fazla fermantasyon riskine karşı düzenli olarak karıştırılmaktadır.


Ürün hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ürün Kargo & İade Şartları
Ürün Kargo & İade Şartları

Teslimat Süreci

Kahve siparişleriniz İstanbul bölgesinde 1-3 iş günü içinde teslim edilmektedir. İstanbul dışına vermiş olduğunuz siparişleriniz 1-5 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. (Bu süreç stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.)

Kargo Ücreti

Siparişleriniz anlaşmalı kargo firmamızın tarifesi üzerinden faturanıza yansıtılmaktadır.

İade Koşulları
 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp siparişinizi kontrol ediniz.Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik gördüğünüz anda bizimle derhal irtibata geçiniz.
 • İade durumu bizim tarafımızdan kaynaklanan sorunlarda geçerlidir. Aksi durumda iade kabul edilmemektedir. İade şartları uyduğu takdirde iade süresi 3 iş gününde gerçekleştirilmelidir.
 • İadelerde kargo ücretini alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
 • İade edilecek ürünlerin fatura ibrazı zorunludur.
 • Tarafımıza ulaştırılan ve iade şartlarına uygun olan ürünlerin ödeme iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınır. İade ücretinin hesabınıza geçiş süresi çalıştığınız bankanın insiyatifindedir.
Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 


Ürün Değerlendirmeleri
Etiyopya Kayon Mountain Kahve Çekirdeği - 250gr. için kullanıcı değerlendirmeleri
İlk Değerlendiren Sen Ol
Değerlendirme yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir
__TOTAL_RATE_AVG__
5
__FIVE_RATING_COUNT__ oy
4
__FOUR_RATING_COUNT__ oy
3
__THREE_RATING_COUNT__ oy
2
__TWO_RATING_COUNT__ oy
1
__ONE_RATING_COUNT__ oy
  __IMAGED_COMMENT_BADGES__
Resimli değerlendirmeler (__RECORD_WITH_IMAGE_COUNT__)
Tüm değerlendirmeler (__RECORD_ALL_COUNT__)
__COMMENT_RATING__
__COMMENT_DATE__
__CUSTOMER_NAME__
 • __COMMENT_THUMBNAIL_IMG__
__COMMENT_TEXT__
Değerlendirme faydalı oldu mu?
Daha Fazla Yükle (Yükleniyor)